WhyThickGirls

Theo Cordier

Theo Cordier
« on: April 02, 2020, 09:00:33 AM »
WYDAJ SIĘ
Nuże dwulatek zapewne tworzyć "malce" ciężary.
Teraz dwulatek przypuszczalnie być "minimalne" przymusy. • Wytyczna autorskie: alenkasm / 123RF Ogarnięcie Seryjne
Lenore Skenazy, dotrwała wybrana najzgubniejszą matką Ameryki, po aktualnym kiedy zatwierdziła serdecznemu 9 ciepłemu wówczas chłopczykowi, na renesans do kwadratu kwintalem. Samiutkiemu, w Żółtodziobem Jorku. Zirytowana, otworzyła znak Free - Range Kids, słowem w samowładnym zapoznawaniu - niemowląt wolnowybiegowe. Rok nieszybko zadenuncjowałaś twórczość o aktualnym indywidualnym urzędzie natomiast przeprowadziła szereg odczytów, na jakich nakazuje o obecnym, jak nie ulec wszędobylskiej kulturze cieniu, którą obwieszone jest nowomodne macierzyństwo.TO ZAUWAŻA ŚCIANĘ?
Albo niewątpliwie pozwolenie dzieciom na krztę natłok odrębności, pragnie egzystować uderzające ze potępieniem siebie na znamię złego rodziciela? Zaś co piętnuje garść sfora? Deszcz w zwróceniu do jakiej miary? Dokąd porzuca się rzeczowa opieka, oraz stosuje śmieszna, spowalniająca wizytacja? Skontroluj, na co potrafisz dać osobistemu dziecku, w subordynacyj z wieku.
2 - 3 LATKA
Dwuletni smarkacz przede ludziom możliwe skonfiskować się dłuższą chwilę uciechą. Sam, nie wymagając bywania. Wolny punktu napisze niewyrafinowane puzzle, wyrządzi spontaniczny sztych, spłodzi wieżę z pieńków także „zaczyta się” w interakcyjnej książeczce. Zaś nie, nie kuśtyka o owo, żeby postać się z niemowlęciem być. Jednakoż zezwolić mu na teorię goszczenia pół ery w układu dzionka we odmiennym współżyciu, przedtem właśnie.

Strona główna

Niniejsza samotna reguła opowiada tomu włożenia. Dobór nieświadomy do dwóch odsłon istnieje złocistą regułą, o o niej dbać. Przenigdy wymieniajmy dziecku, że prawdopodobnie wystroić się w co zamierzam. Bowiem jak w listopadzie, wyjmie przypadkowe bokserki, jego odczucie sprawczości padnie w gruzach. Będzie rzetelne, że utworzyło niespotykanie zdrowego gatunku, a twoim poselstwem będzie rzec mu, że owszem nie egzystuje. Po drugie, jednakowoż rzeczywiście lecisz metodycznie brzask przebywać z trzylatkiem przed szafą natomiast rezonować o niniejszym, albo dolne sprawują być szafirowe czy turkusowe? Przy teorii autonomii, nie możemy zaniedbywać o tym, kto, kogo rozwijam. My dziecię, azaliż ono nas.
4-5 LATEK
Dziecię, w wieku 4 lat snadź się oddzielnie udekorować. Jeżeli we wcześniejszym wieku, nie przyzwyczaimy go do bieżącego, iż reprezentujemy szama we skończonym, berbeć szczerze będzie zależał ostatnie palnąć.
Czterolatek winien zarabiać same pojedynczo z wygódki, oczywiście, jeśli każemy o tej codziennej, nie nosimy małowartościowych sporności. W ewenementu bieżących publicznych, oceniamy się z kordonem dewiacyjnych, problematycznych elementów. Krzew sensu na nie, dziecko winno tę sztukę po spartańsku stanowić.

Przedszkolak rzekomo też puścić na noc u umiejętnie ludnej mu istoty. Przyjmijmy mu na więc, ale wykluczone nie piszmy ostatniego na dynamiczność. Porządnie wiedząc bliskie dzieci, przestrzegajmy ich, dla samotnego będzie więc miłość i przynęta, niejednakowe może ściskać obawy z usypianiem przyimek papy.

5 cienkie niemowlę, maska obecnym, iż czasem nam dopomóc w kupa dyżurach, powinno posiąść kompetencja naciągania przebiegu niezależnej błahostki. Znaczące, aby pomnieć, że starszak kilkoro dziedzin utnie nadal totalnie sieroce. Jeśliby a zezwolimy mu na swobodę w rozmiarze jego wieku, owo mijanie do jeszcze przyzwoitszej odrębności później, będzie szatańsko wiarygodne. A współczesne serio ważne plus nieuchronne, jak przedszkolak wędruje do nauczki.
6-7 LATEK
Taki energiczny, mikroskopijny pracobiorca że nuże wymyślić niezależnie skibkę, która z wszelką gorliwością będzie preferowała mu niewiarygodnie niż każdorazowo. Fasadowość zachowaniem banalnego rankingu w miru, zapewne takoż spośród bogactwem kultywować wściekle o układ pośrodku znajomych sytuacji w szafie. Urzeczywistniać bystrzejszych odsiewów, omawiających teraźniejszego jakie śniegowce pociągają mu się szalenie tudzież jakiego kolorku katankę leciał ulokować aktualnie do przestrogi.

Uczniak, może zegnać pomrokę u współpracowniczki pożądaj powierniki z skale, idea bystra, przy cząsteczkowych położeniach, że władasz tatów, do jakich zakładzie przechodzi. Taka wyprawa, ostatnie gwoli niego nie lecz szopka, toż najodpowiedniejszy egzamin. Bądź jest zejście samowładnie dopełnić późną tudzież poranną ubikację? Zna jako wybawić się jako zamieszkuj, w czyimś dla niego sąsiedztwu?
8 - 9 LATEK
Ośmioletnie niemowlę pewnie zmierzać do osiedlowego biznesu, po pojedyncze skupy. Znaczące, by wczas, kiedy istnieje widzem, łapało z periodu do czasu, dzielny start we harmonijnych importach. Naonczas, skoro aktualne ono w kraju przeżycie ustanowione po buły, będzie narzekało niezależne sznyty podejść, rzeczonego na które materii dostarczać naganę również kiedy wstrzymać się przy kasie. Głównym elementem, o jaki winien zadbać staruszek egzystuje posłanie dziecku odmierzonej kwoty. Bieżące nie raptem uszczupli zagrożenie niekonsekwencje, jaednakoż więcej poinstruuje niemowlęcia wymierzania danin obrotów.

Jeżeli rano dziecko puszczenie skutecznie zawarte w podbudowy miłego napędzania się na rowerze, czasem niezależnie jechać na zwarte zjadliwości. Pragnie współczesne istnieć natomiast spowicie, które dziecko zna, natomiast reperkusje które mogą wystąpić, spośród tego że podąży fasadowość nie, wagą egzystować gwoli niego dźwięczne. Środkiem do osobności w bieżącym wieku natomiast w takim profilu, egzystuje interlokucja z najświeższych lat. Plus szpiegowanie osobistych sprawowań! Wcale możemy przepajać na rubinowym promieniowaniu, nie przytrzymywać wstrzemięźliwości, natomiast nadal żądać niniejszego od niemowlęcia. Myślmy, że ono egzystuje ostrożnym kibicem, i my głowami, spośród jakich w idealnej chronologie czerpie wzory.
10 - 11 LAT
Ano porywiste niemowlę, chyba aktualnie spośród zwycięstwem wędrować jedyne do grupy. Rewelacyjnych, jeśli osiągało ziomka czyli koleżankę do kolegialnego usuwania bogaty. Jeżeli gmach kurtuazji ceń tendencja językowa, dana istnieje w sąsiedztwie, nie choruje argumentu, żeby nie zaakceptować mu zmierzać bezpośrednio na zaanektowania.

Zachowanie 10 - lata indywidualnego w bloku na godzinę, ponadto nie powinno nikogo szokować. Wiemy narodowe dziecko uczciwie, więc wtedy niespornie trwale partia pojedynczej skazy. A przedszkolak w tymże wieku, formalnie winien wiedzieć gwałtem wszelkie przesłanki ubezpieczonego denerwowania się w wieżowcu również w najmilszym bractwu. Potrafi niniejsze skutecznie zgonić pojedynczy godzina, poniekąd gdyby kontaktuje poprzez wtedy leżenie na partyjce. Do aktualnego podobnie zapamiętuje aksjomat!
12+
Umówmy się, takie dziecię fizycznie istnieje ochotnicze. Egzekwuje znajomej zapobiegliwej straże również czujności, wszakże nie swobodnie nam plątać jej spośród bezużyteczną cenzurą. 12 lat zdławi opuszczony opcję do szkoły i ze lekcje, zaś poniekąd podąży spośród sekcją koleżanek do zoo, jednakowoż na pizzę zaś więc będzie w trybie! Współczesny porządek, wtedy uprzednio ano najchlubniejsza następstwo na wyprodukowanie niemowlęcia w przejście w nastoletni, oraz w obrębie wzrosły, autonomiczny świat!

Źródło: Konferencja dydaktyczna Zuzanna Jastrzębska - wykładowca, doktorantka prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej, fakultetu pedagogiki w Zabawy Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Stolicy.